Aptauja: 89% respondentu ievēlās vēlēšanos redzot krītošu zvaigzni

Aptauja: 89% respondentu ievēlās vēlēšanos redzot krītošu zvaigzni

09.09.2022.

Latvijā esam diezgan māņticīgi un par daudzām lietām ticam un sakām - tas uz veiksmi. Vai Tu tici veiksmei? Kā noskaidrots veikalu top! veiktajā interneta aptaujā, lielākā daļa respondentu uzskata sevi par māņticīgiem vai arī seko dažādiem latviešu vai pasaules ticējumiem. Aptaujā 89% respondentu atzina, ka ievēlās vēlēšanos redzot krītošu zvaigzni.

“Rudens Latvijā allaž priecējis mūs ar iespēju vērot zvaigžņu lietu, kas lielai daļai cilvēku asociējas ar veiksmi un potenciālu vēlēšanos piepildīšanos. Tādēļ īpaši priecājamies, ka absolūtais vairākums no mūsu aptaujas respondentiem atzīst, ka vērojot šo dabas parādību ir māņticīgi un ievēlās vēlēšanos. Arī mūsu ikgadējā rudens loterija ir lielisks veids kā noticēt savai veiksmei un laimēt ne tikai dāvanu kartes, naudas balvas, bet arī jaunu automašīnu Volkswagen Taigo,” atklāj vietējā veikalu tīkla top! valdes locekle un mārketinga direktore Ilze Priedīte.

Vaicājot aptaujas dalībniekiem par māņticībām un ticējumiem, kuriem tie visvairāk tic, par vispopulārāko atbildi kļuva jau minētā vēlēšanās ievēlēšanās redzot krītošu zvaigzni (89%), kurai sekoja sapņu ievēlēšanās nopūšot dzimšanas dienas kūkas svecītes (79,7%) un vēlmju piepildījumam apēdot ceriņu pieclapītes ziediņu (75,6%). Protams, neizpaliek arī priecāšanās par saplēstiem traukiem, jo tas uz veiksmi (70,2%) un niezošu kreiso roku, kas vēsta par negaidītiem papildus ienākumiem (70,2%).

Nedaudz skeptiskāki respondenti izsakās par to vai no rītiem cenšas izkāpt no gultas ar labo kāju, lielākā daļa atbild noliedzoši (52,7%), tāpat netic, ka netīšām izberot cukuru gaidāmi patīkami notikumi un mīlestība (54,6%), kā arī nav mēģinājuši pieskarties skursteņslauķa pogai (67,7%).

Beigu beigās vienlīdz svarīgi, kā atklāj top! veiktā aptauja, ir nebēdāties par to, ka putns atstājis uz Tava auto vai apģērba kleksi, bet gan uztvert to kā veiksmi (55,8%) un saglabāt vai arī pie mājas namdurvīm piestiprināt zirga pakavu, ko darījusi vairāk kā puse respondentu (56,6%).

Veikalu tīkla top! interneta aptauja norisinājās no 29. augusta līdz 9. septembrim. Tajā piedalījās 1082 respondenti no Rīgas (4.3%) un Pierīgas (4.7%), Vidzemes (42.3%), Kurzemes (20.5%), Zemgales (19.2%) un Latgales (9%).

Vietējais veikalu tīkls top! ir lielākais Latvijas uzņēmējiem piederošais veikalu tīkls, kā arī trešais lielākais mazumtirdzniecības veikalu tīkls Latvijā. Ar preču zīmi top! Latvijā šobrīd darbojas 205 pārtikas veikali, kas pieder 12 vietējiem Latvijas uzņēmumiem. Kopumā tiek nodrošināts vairāk nekā 4000 darbavietu, atbalstot vietējos ražotājus un piegādātājus visā Latvijā.

Informāciju sagatavoja:

Ilze Priedīte
Veikalu tīkla top! valdes locekle, mārketinga direktore

E-pasts: pr@toppartika.lv

uz augšu

TOP! © 2016 Visas tiesības aizsargātas.