Izplatīta maldinoša informācija par veikalu tīklā “top!” nopērkamajiem arbūziem

Izplatīta maldinoša informācija par veikalu tīklā “top!” nopērkamajiem arbūziem

Aizvadītajā nedēļā sociālajā tīklā Facebook kāda privātpersona publicēja maldinošu ierakstu par veikalā “top!” iegādātu arbūzu, kam veicis testu ar paša iegādātu iekārtu, kas uzrādīja maldinošu testa rezultātu par paaugstinātu nitrātu daudzumu. Veikalu tīkls “top!” ir veicis papildus laboratorisku pārbaudi arbūziem, kas nopērkami tā veikalos, un Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts „BIOR” oficiālā laboratorijas testā ir secinājis, ka nitrātu daudzums arbūzos ir zem noteiktā limita (mazāks par 15 mg/kg). Veikalos “top!” nopērkamie arbūzi ir kvalitatīvi un atbilstoši Eiropas Savienības kvalitātes normām.

“Privātpersonas publicētā informācija ir maldinoša, kā to ir pierādījusi laboratorijā veikta, starptautiskajiem standartiem atbilstoša pārbaude Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskajā institūtā „BIOR”. Aicinām citkārt iedzīvotājus aizdomu gadījumā vērsties pie kompetentām iestādēm nevis veikt pārbaudes mājas apstākļos ar Latvijā nesertificētām ierīcēm. Arī sertificētas ierīces ir jāverificē un jākalibrē, kā to apstiprināja Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļā. Veikalu tīklam “top!” iedzīvotāju drošība gan par iepirkšanos veikalā, gan tajā nopērkamo produkcija ir ļoti būtiska, tāpēc diendienā rūpējamies par to, lai mūsu produkcija būtu kvalitatīva un atbilstoša starptautiskajām prasībām. Šobrīd aplēšam radušos zaudējumus saistībā ar maldinošas informācijas izplatīšanu,” uzsver veikalu tīkla “top!" mārketinga direktore Ilze Priedīte.
Izmeklējumos tika pārbaudīts konkrētās kravas arbūzs, ko ieraksta autors ir publicējis, kas Latvijā tika atmuitots 2020.gada 3.septembrī. Konkrētie apspriestie arbūzi ir ievesti no Ukrainas, un tie ir plaši pieejami Latvijas tirgū. Visas kravas, pirms atmuitošanas tiek pārbaudītas, tiek veikta stingra kontrole, lai Latvijā tiktu ievesta kvalitatīva, standartiem atbilstoša produkcija. Veikalu tīklam “top!” pieejams arī Ukrainas valsts dienesta pārtikas drošības un patērētāju aizsardzības izsniegtais fitosanitārais sertifikāts.
Veikalu tīkls “top!” veic atbildīgu uzņēmējdarbību un vienmēr, atbilstoši likumdošanai, pieprasa ražotājam vai piegādātājam sertifikātus, par to, ka produkts atbilst Eiropas Savienības kvalitātes normām. Sertifikāti, ir obligāta prasība, lai prece varētu būt pieejama veikalā. Visi sertifikāti, izmeklējumi un cita dokumentācija veikalu tīklam “top!” ir pieejama.
Konkrētais arbūzu audzētājs šajā sezonā jau vairākas reizes ir laboratoriski pārbaudīts, kas ir obligāta prasība. Visas reizes normas nav pārkāptas. Konkrēto arbūzu piegādātājs ir SIA "A Fruits", kas Latvijas tirgū darbojas jau ilgstoši un pierādījis sevi kā uzticamu sadarbības partneri.

Veikalu tīkls “top!” ir lielākais Latvijas uzņēmējiem piederošais veikalu tīkls, kā arī trešais lielākais mazumtirdzniecības veikalu tīkls Latvijā. Ar preču zīmi “top!” Latvijā šobrīd darbojas 200 pārtikas veikali, no tiem 119 “top!” un 81 “mini top!”, kuri pieder 13 vietējiem uzņēmumiem: SIA “Firma Madara 89”, AS “LPB”, SIA “Dekšņi”, SIA “Mārksmens”, SIA “Madara 93”, SIA “Krista-A”, AS “Roga-Agro”, SIA “G.A.L.”, SIA “Ogres Prestižs”, SIA “Pārtikas veikalu grupa”, SIA “SP”, SIA “Palmas-S” un SIA “LM Jūrmala”. Kopumā tiek nodrošināts vairāk nekā 4000 darbavietu, atbalstot vietējos ražotājus un piegādātājus visā Latvijā.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Priedīte
Mārketinga direktore un valdes locekle
E-pasts: pr@toppartika.lv
www.toppartika.lv
facebook.com/topveikali
instagram.com/topveikali

uz augšu

TOP! © 2016 Visas tiesības aizsargātas.