Reģionu top! depozīta punktos saziedoti teju 46 tūkstoši eiro un iegūts apbalvojums

Reģionu top! depozīta punktos saziedoti teju 46 tūkstoši eiro un iegūts apbalvojums

24.04.2024.

Februāra sākumā apritēja divi gadi kopš Latvijā darbojas depozīta sistēma, un veikalu tīkla top! dati iezīmē pārliecinošu tendenci – iedzīvotāju vidū aizvien populārāka kļūst taras nodošana - 2023. gadā top! depozīta punktos Latvijas reģionos savāktas vairāk nekā 35 miljoni vienības, savukārt klientu veiktie ziedojumi dzīvniekiem, bērniem un senioriem, kā arī Ukrainas atbalstam top! depozīta punktos teju 46 tūkstošu eiro gada laikā. Lepojamies arī ar Depozīta Iepakojuma Operatora piešķirto augstāko vērtējumu martā veikalu tīklu kategorijā, kur darbojas vidējie depozīta punkti!

“Pircēji novērtē, ka, depozīta sistēma ir ne vien efektīvs risinājums, lai mazinātu vides piesārņojumu, bet arī ērts ziedošanas instruments sev un sabiedrībai svarīgiem mērķiem. Gada laikā top! depozīta punktos dzīvniekiem un Ukrainas atbalstam noziedoti teju 40 tūkstoši eiro, tāpat izmantota iespēja ziedot arī senioriem un bērniem. Taromāti sevi viennozīmīgi pierādījuši kā ērtu un efektīvu ziedošanas rīku, jo, lai veiktu ziedojumu, nav nekur jāzvana vai jāvada bankas dati, kā arī cilvēks gūst tūlītēju gandarījumu, redzot kā tukšās pudeles pārvēršas atbalstā, kas palīdz sabiedrības grupām, kam tas šobrīd nepieciešams. Aicinām piekopt labo praksi un turpināt aktīvi ziedot sev tuvām sabiedrības grupām,” uzsver veikalu tīkla top! valdes locekle un mārketinga direktore Ilze Priedīte.

“Pozitīvi vērtējama cilvēku paradumu maiņa šajos gados, redzot savāktās taras apjomus ir patīkami apzināties kāds daudzums taras šobrīd tiek mērķtiecīgi nodots un nenonāk kopējos sadzīves atkritumos. 2023. gadā veikalu top! depozīta punktos visā Latvijā savākti teju 36 miljoni tukšās taras vienību. Visaktīvāk tukšo depozīta taru pērn nodevuši iedzīvotāji Vidzemē (13’483’156) un Latgalē (6’318’113). Tāpat priecē, ka arī dabā nonāk mazāk atkritumu, jo kā apliecina biedrības “Zaļā brīvība” un Vides izglītības fonda veiktā piekrastes monitoringa rezultāti, 17 pētījumam izvēlētajos piekrastes objektos izmesto plastmasas pudeļu skaits samazinājies par 61%.,” turpina Priedīte.

Pērn no jūnija līdz augustam top! depozīta punktos tika nodotas vairāk nekā 11 miljoni tukšās taras. Salīdzinot ar 2022. gadu, vērojams pieaugums, jo kopš 2023. gada 1. janvāra tika ieviesta paplašināta depozīta sistēma ar stipriem alkoholiskiem kokteiļiem, dzērienu sīrupiem, visa veida alkoholiskajiem dzērieniem PET pudelēs un skārdenēs. Lai gan tukšās taras nodošana sabiedrībai kopumā nav sveša, tajā pat laikā depozīta sistēma kopumā ir jauna un savi ikdienas paradumi jāmaina ne tikai pircējiem, bet visām iesaistītajām pusēm, tostarp  ražotājiem un tirgotājiem, kas prasa gan mācīšanos, gan pielāgošanos augstāka mērķa labā – tīrāka Latvijas daba.

Lai sistēma pilnvērtīgi darbotos un iepakojumu nodošanas vide būtu patīkama ikvienam, aicinām sabiedrību būt saprotošiem un atcerēties, ka taromāts pieņem tikai speciāli marķētu taru — citu taru, lūdzam, nenest uz veikalu. Tāpat alus, sulu un saldo dzērienu iepakojumu lūdzam izskalot, lai izvairītos no dzērienu atlieku iztecēšanas gan klientu somās un automašīnās, gan pašā taromātā, lai veikala darbiniekiem būtu patīkamāka uzturēšana taromāta ikdienā un neveidotos nevēlamas smakas.

Ievērojot sociālo atbildību un rūpējoties par vidi, pie veikaliem top! izvietoti arī tekstila konteineri, savukārt veikalos atrodamas kastītes nolietotajām baterijām.

Par veikalu tīklu top!

Vietējais mazumtirdzniecības veikalu tīkls top! ir lielākais Latvijas uzņēmējiem piederošais veikalu tīkls Latvijā. Ar preču zīmi top! Latvijā šobrīd darbojas 207 pārtikas veikali, kas pieder 12 vietējiem uzņēmumiem. Kopumā tiek nodrošināts vairāk nekā 3500 darbavietu, atbalstot vietējos ražotājus un piegādātājus visā Latvijā.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Priedīte
Veikalu tīkla top! valdes locekle un mārketinga direktore
pr@toppartika.lv

 

   

 

uz augšu

TOP! © 2016 Visas tiesības aizsargātas.