Šajā svētdienā svinēsim Masļeņicu

Šajā svētdienā svinēsim Masļeņicu

Šos svētkos esam mantojuši no kaimiņvalsts, kas laiku ritējumā aizvien biežāk tiek svinēti arī mūsu zemē. Kristīgajā pasaulē Masļeņica ir gatavošanās lielajam gavēnim, kas ilgst septiņas nedēļas un beidzas Lieldienās.

Šajā svētdienā svinēsim Masļeņicu, Saules svētkus kas saistīti ar atvadīšanos no ziemas un pavasara sagaidīšanu. Agrāk to svinēja martā un šo svētku pamatjēga bija sveikt sauli pēc ziemas. Tieši šī iemesla dēļ cep pankūkas kā saules simbolu. Šo svētku pamatjēga ir piedošanas lūgšana līdzcilvēkiem pirms lielā gavēņa, kas noslēdzas ar kopīgu maltīti.

Šī gada 23.februārī plkst. 13.00 Jaunsvirlaukas pagastā, Jelgavas novadā Dzirniekos IKSC Līdumi filiālē "Jaunlīdumi" notiks Masļeņicas pasākums. Programmā paredzēts Rīgas teātra grupas "Poteha" koncertuzvedums, dažādas svētku aktivitātes, amatieru tirdziņš, pankūku ēšana, Masļeņicas pavadīšana un dedzināšana. Pasākumu ar pārtikas produktiem atbalstīs veikalu tīkls top!.

Ir skaisti, ka ir ko svinēt, šis ir vēl viens iemesls, lai sanāktu kopā ar ģimeni pie viena galda, gatavotu plānās pankūkas un ar sirdssiltumu atvadīties no ziemas un gaidīt pavasara iestāšanos.

uz augšu

TOP! © 2016 Visas tiesības aizsargātas.