Veikali top! iegūst trešo vietu vegvērtējumā

Veikali top! iegūst trešo vietu vegvērtējumā

01.11.2023.

1.novembrī, Pasaules vegānisma dienā, noslēdzas 9 mazumtirgotāju sacensība neatkarīgajā reitingā “Veikalu Vegvērtējums”, kas ik gadu vērtē augu valsts jeb vegāniskās pārtikas pieejamību Latvijā. Veikalu tīkls top! ieguvis godpilno trešo vietu!

Pētījums norit ceturto gadu un tiek rīkots biedrības “Dzīvnieku brīvība” programmas “Augi & Draugi” ietvaros. Šogad pētīti 9 no Latvijas lielākajiem mazumtirdzniecības tīkliem – Aibe, Elvi, LaTS, Lidl, Maxima, Mego, Rimi, top! un SPAR.

“Esam pagodināti par “Veikalu Vegvērtējuma” novērtējumu - tas ir stimuls turpināt iesākto. Kā vietējam veikalu tīklam, top! ir svarīgas pircēju vēlmes, kam pielāgojamies ik dienu sekojot līdzi gan tendencēm, gan pircēju vajadzībām. Pieprasījums veikalos top! pēc vegāniskās pārtikas ir pieaugošs, arī cenas ziņā preces kļūst pieejamākas un piedāvājums no ražotājiem kļūst plašāks, kā arī prieks par vietējiem ražotājiem, kas paplašina piedāvājumu, līdz ar ko veikalos top! ir iespēja piedāvāt plašāku sortimentu vegānisko produktu kategorijā.” Ilze Priedīte, veikalu tīkla top! valdes locekle un mārketinga direktore

Kopš iepriekšējā pētījuma 2022. gada rudenī vegānisku gaļas un piena produktu alternatīvu, desertu un gatavo maltīšu skaits pārtikas veikalos pieaudzis vidēji par 83%. Tikmēr pieejamība jeb tas, cik daudzos veikalos patērētājs var atrast šos produktus, pieaugusi par 27%. Visplašāk pieejamas ir piena alternatīvas, savukārt straujākā izaugsme kopš 2022. gada novērota gaļas alternatīvu pieejamībā. Vairākos veikalos ieviestas arī inovatīvas zivs produktu alternatīvas, piemēram, tuncim līdzīgi konservi un vegāniski “zivju pirkstiņi”.

“Arvien vairāk cilvēku vēlas ēst mazāk dzīvnieku valsts produktu, lai uzlabotu savu veselību, mazinātu ietekmi uz klimatu un dzīvniekiem,” komentē pētījuma rīkotāja Alise Miļūna. “Veikalu ekoloģiskā pēda un ietekme uz pircēju ieradumiem paredz atbildību veidot dabai draudzīgāku sortimentu un atbalstīt sabiedrību, nodrošinot augu valsts pārtikas izvēli par pieejamu cenu. Prieks redzēt, ka to dara pieaugoša daļa uzņēmumu. Lai Vegvērtējums atvieglo iepirkšanos un motivē tirgotājus strādāt pie vēl mūsdienīgāka un visiem draudzīgāka sortimenta!”

Datus šī gada septembrī un oktobrī ievāca brīvprātīgie pētnieki, apsekojot 49 veikalus 17 pilsētās un ciematos visā Latvijā. Katrā mazumtirdzniecības tīklā pētīti 4-6 maza līdz vidēja izmēra jeb “piemājas” veikali. Vairāk iespējams uzzināt “Augi & Draugi” sociālajos tīklos.

uz augšu

TOP! © 2016 Visas tiesības aizsargātas.