Veikalu tīkla top! aptauja: vislabākā dāvana Valentīna dienā ir kopā pavadītais laiks

Veikalu tīkla top! aptauja: vislabākā dāvana Valentīna dienā ir kopā pavadītais laiks

13.02.2023.

Valentīna dienas svinēšanu atzīst 90% veikalu tīkla top! veiktās aptaujas dalībnieku, izceļot kopā pavadītā laika nozīmi (47%), romantiskas noskaņas radīšanu (16%) un ģimenes sajūtas stiprināšanu (14%) kā būtisko mīlestības svētkos. Šogad vairums respondentu izvēlēsies sagatavot nestandarta dāvanu (30%), nevis tradicionālos ziedus (4%) vai saldumus (6,5%).

top aptauja infografika

Divu gadu laikā kopš pēdējās veikalu tīkla top! veiktās aptaujas Valentīna diena ir guvusi lielāku atzinību arī Latvijas iedzīvotāju sirdīs un kļuvusi par reālu svētku tradīciju nu jau 72% top! veiktās svētku aptaujas respondentu. "Iespējams, pandēmija un karš Ukrainā cilvēkiem atgādinājuši par to, cik liela laime ir ikdienā būt kopā ar savu mīļoto cilvēku. Vairākums jeb 48% anketas dalībnieku par būtiskāko Valentīna dienā uzskata tieši kopīgu laika pavadīšanu, dienu padarot atšķirīgu no pārējām. Svētkiem pie svinību galda nāksim talkā arī mēs veikalu tīklā top! ar pievilcīgām cenām," uzsver veikalu tīkla top! valdes locekle Ilze Priedīte.

Nenoliedzami, lai gan materiāla dāvana nav galvenā Valentīna dienas vērtība, tas ir lielisks veids, kā iepriecināt otru pusīti, draugu vai ģimenes locekli svētkos. Nedaudz vairāk kā puse respondentu (54%) atzīst, ka dāvanu iegādāsies veikalā vai internetveikalā (15%), vēl vismaz 17% respondentu pārsteigumu gatavos neieguldot papildu līdzekļus, 13% materiālu dāvanu neplānojot vispār.

Budžets svētku dāvanai respondentu vidū ir neviennozīmīgs. 14% respondentu dāvanai plāno tērēt līdz 10 eiro, kamēr daļa (20%) gatavi šķirties arī no vairāk nekā 30 eiro. Visvairāk jeb 29% respondentu dāvanu plāno iegādāties robežās no 10-20 eiro.

Visvairāk respondentu (30%) atzīmējuši, ka izvēlēsies dāvanu, kas atšķiras no jau tradicionālajām iespējām. Fakts, ka mājās gatavota maltīte daudziem nemainīgi ir iemīļots veids, kā pārsteigt otru pusīti svētkos (28%) apstiprina seno parunu, ka mīlestība iet caur vēderu. Lai gan svētki tuvojas straujiem soļiem, 22% respondentu joprojām nezina, ko dāvinās savam mīļotajam cilvēkam.

Pārliecinošs paliek respondentu uzskats, ka Valentīna dienas dāvanai galvenokārt jābūt mīļai un romantiskai (49%) un ka labākā dāvana ir kopīga laika pavadīšana (38)%. Vairums respondentu (47%) arī atzinuši, ka vislabprātāk dāvanā saņemtu otra cilvēka veltīto laiku. Valentīna diena Latvijas iedzīvotājiem galvenokārt ir kopā būšanas svētki. Diena, kad apliecināt savas rūpes, mīlestību un pateicību otram cilvēkam.

Kopumā vietējā veikalu tīkla top! interneta aptaujā no 19. janvāra Līdz 2. februārim piedalījās 1359 respondenti no Rīgas (9,6%) un Pierīgas (6%), Vidzemes (35%), Kurzemes (22%), Zemgales (18%) un Latgales (9,3%).

Lai palīdzētu sarūpēt svētku mielastu mājās, veikalos top! esam parūpējušies par plašu preču klāstu pirktākajiem produktiem un svētku pārsteigumiem par akcijas un TOP cenām. Visiem novēlām mīlestību ikdienā un radīt mazos svētkus ne tikai īpašajās dienās, bet arī negaidot kādu no kalendārajām dienām, jo labais vairo labo un pozitīvas emocijas ļauj vieglāk pārvarēt ikdienas raizes.

Veikalu tīkls top! ir lielākais Latvijas uzņēmējiem piederošais veikalu tīkls, kā arī trešais lielākais mazumtirdzniecības veikalu tīkls Latvijā. Ar preču zīmi top! Latvijā šobrīd darbojas 205 pārtikas veikali. Kopumā tiek nodrošināts vairāk nekā 3500 darba vietu, atbalstot vietējos ražotājus un piegādātājus visā Latvijā.

Ilze Priedīte
Veikalu tīkla top! mārketinga direktore un valdes locekle
E-pasts: pr@toppartika.lv

facebook.com/topveikali

instagram.com/topveikali

tiktok.com/@topveikali

В Україні на кредитну картку отримати мікропозику онлайн в інтернеті може навіть безробітний громадянин. Головне мати на руках паспорт.

Бана отримує дохід від нарахування відсотків. А ось звичайний кредитор кредит без відсотків в Україні видає всім, що б зібрати базу клієнтів.

uz augšu

TOP! © 2016 Visas tiesības aizsargātas.