Vietējā veikalu tīkla top! apgrozījums 2023. gadā audzis par 12 %

Vietējā veikalu tīkla top! apgrozījums 2023. gadā audzis par 12 %

23.05.2024.

Aizvadītais periods kopš 2023. gada sākuma Latvijas uzņēmējiem piederošajam vietējam veikalu tīklam top! bijis vērtējams pozitīvi – atvērti četri jauni veikali, 22 renovēti, atvērts jauns loģistikas centrs, kā arī turpināti energoefektivitātes uzlabošanas projekti. Finanšu rādītāji 2023. gadā, salīdzinot ar 2022. gadu, liecina par 12,3 % apgrozījuma pieaugumu. Šāda tendence turpinās, arī salīdzinot 2024. gada 1. ceturksni ar attiecīgo 2023. gada ceturksni, – apgrozījums audzis par 5,4 %.

“Mūsdienu augstās konkurences apstākļos veikalu zīmola attīstībai jāpieiet daudzveidīgi, jo pircēju pieredzi nosaka ne tikai produktu cenas, bet arī sortiments, vides pievilcīgums un iepirkšanās pieredze, tāpēc kopš 2023. gada sākuma esam atvēruši četrus jaunus veikalus: Sauriešos un jaunuzceltus jaunā koncepta veikalus Jaunpiebalgā, Grundzālē un Aknīstē, kā arī uzsākta renovācija 22 veikaliem, ieviešot energoefektīvākus risinājumus. Gan mainām veikalu iekārtas, gan siltinām un atjaunojam fasādes un ieviešam citus mūsdienīgus risinājumus pircēju ērtībām, piemēram, jaunas pašapkalpošanās kases, tekstila šķirošanas konteinerus u. tml. Jau šobrīd varam atklāt, ka līdz ar plašākiem renovācijas darbiem grasāmies atvērt vēl vismaz 4 jaunus veikalus top!,” plānus pauž veikalu tīkla top! valdes locekle un mārketinga direktore Ilze Priedīte.

“Pircēju izvēli, uz kuru veikalu doties, galvenokārt nosaka tā atrašanās vieta, piedāvātais sortiments un preču cena. Varam iepriecināt veikalu tīkla top! apmeklētājus, lai pircējiem būtu iespēja iegādāties preces lētāk, un arī turpmāk piedāvāsim produktus par izdevīgām cenām gan ar akciju precēm, gan īpašajiem ilgtermiņa zemo top cenu piedāvājumiem,” uzsver Ilze Priedīte.

Būtisks attīstības punkts ir trīs reizes lielāka top! loģistikas centra atklāšana Rīgā, Dreiliņos. Jaunais modernais top! loģistikas centrs apkalpo lielu daļu veikalu top! Rīgas, Vidzemes un Latgales reģionā, pakāpeniski paplašinot piegādes teritorijas.

Salīdzinot ar 2022. gadu, 2023. gadā pircēji vairāk iegādājušies svaigos augļus un dārzeņus, bezalkoholiskos dzērienus, vietējā top! gatavotos konditorejas un kulinārijas produktus, margarīnu un sviestu, piena produktus, miltu un graudu izstrādājumus, svaigu gaļu, sausās brokastis, kā arī miltu un graudu izstrādājumus. Samazinājums novērots alkoholiskajiem dzērieniem, kafijai, ātri pagatavojamajām zupām, eļļai, kā arī preses izdevumiem.

Domājot par sortimenta daudzveidību, veikalu tīkls top! strādāja pie jaunu produktu ieviešanas privātās preču zīmes līnijā, papildinot produktus gan no Latvijas, gan no Ukrainas. Attīstīts arī vietējā top! gatavotais konditorejas un kulinārijas piedāvājums.

Veikalu tīkls top! domā par vietējiem iedzīvotājiem un kopienām, tāpēc rūpējamies par sabiedrību, ne tikai nodrošinot izdevīgas preču cenas, bet arī trešo gadu atbalstot jauniešu volejbola sacensības “top! kauss 2024”, kurās šogad piedalījās rekordliels dalībnieku skaits no 34 Latvijas novadiem, kopā pulcējot 4772 pamatskolas un vidusskolas skolēnus. Tāpat 10. gadu pēc kārtas, godinot Latvijas neatkarību, veikalos top! pircējiem dāvinājām Latvijas karoga lentītes.

Sekojot Latvijas sabiedrības tendencei pāriet no iekšdedzes uz elektroauto, 2024. gadā plānots atvērt pirmās elektroauto uzlādes stacijas pie veikaliem top!, lai veikala apmeklējuma pieredze ir vēl patīkamāka un praktiski noderīgāka. Savukārt, domājot par veikalu tīkla top! ietekmi uz vidi, bez veikalu energoefektivitātes veicināšanas jāizceļ vairāki ilgtspējas projekti, kuru laikā tika uzstādīti saules paneļi sešiem veikaliem top! Jelgavā, Ozolniekos, Rīgā, Aucē un Iecavā, kā arī loģistikas centram Smiltenē. 2024. gadā plānots uzstādīt vēl vismaz 17 objektiem.

Aizvadītais gads bijis kārtējais apliecinājums vietējo spēkam, diviem top! tīkla īpašniekiem svinot uzņēmuma 30 gadu jubileju, – Smiltenes uzņēmums SIA “Firma Madara 89” un Limbažu uzņēmums SIA “Madara 93”. Savukārt veikalu tīkla top! pārstāvošais uzņēmums SIA “Iepirkumu grupa” svinēja 20 gadu jubileju, un arī 2024. gada pirmajā ceturksnī top! tīkla partneris uzņēmums SIA “Ogres Prestižs” svin savu 20 gadu jubileju.

Par veikalu tīklu top!

Vietējais mazumtirdzniecības veikalu tīkls “top!” ir lielākais Latvijas uzņēmējiem piederošais veikalu tīkls Latvijā. Ar preču zīmi “top!” Latvijā šobrīd darbojas 207 pārtikas veikali, kas pieder 12 vietējiem uzņēmumiem. Kopumā tiek nodrošināts teju 4000 darbavietu, atbalstot vietējos ražotājus un piegādātājus visā Latvijā.

Informāciju sagatavojusi:

Ilze Priedīte,

veikalu tīkla top! valdes locekle un mārketinga direktore

pr@toppartika.lv

uz augšu

TOP! © 2016 Visas tiesības aizsargātas.