Vietējais veikalu tīkls “top!” apņemas atteikties no sprostos dētām olām

Vietējais veikalu tīkls “top!” apņemas atteikties no sprostos dētām olām

17.03.2021.

Veikalu tīkls “top!” apņemas līdz ar 2025. gadu atteikties no sprostos dēto vistu olu tirdzniecības. Šādu sociāli atbildīgu soli vietējais veikalu tīkls “top!” nolēmis spert, sekojot dzīvnieku labturības tendencēm Latvijā un pasaulē. Lai šo mērķi “top!” varētu sasniegt, jau šobrīd mērķtiecīgi tiek stiprināta sadarbība ar Latvijas brīvo vistu un ārpus sprostiem dēto olu ražotājiem, izglītoti pircēji un paplašināts veikalu tīkla sortiments.

“Īstenojot uzņēmuma attīstības ilgtspējas stratēģiju, šis ir loģisks nākamais solis. Šādas pārmaiņas nevar notikt vienā dienā. Līdz šim jau esam veikuši un turpināsim izglītošanu veikalos un paplašinām  sortimentu ar brīvo vistu un ārpus sprostiem dētajām olām. Ar prieku varam paziņot, ka pārdošanas apjomi ir vērā ņemami – interese, jo īpaši par 2. kategorijas olām ir augusi vairāk nekā 100 reižu. Tās ir vistu dētas olas, kas dzīvo kūtī ārpus sprostiem, spēj brīvi pārvietoties un tiek turētas labākos apstākļos. Sabiedrība, ar katru savu pirkumu savā ziņā, balso par vistu labturības apstākļiem. Pateicoties Latvijas olu ražotāju attīstībai vairs nesaskaramies ar brīvo vistu olu deficītu, kā tas bija iepriekš.  Priekšā vēl daudz izaicinājumu, kas būs jārisina, bet tas ir tā vērts domājot par dzīvnieku labturību”, uzsver Ilze Priedīte veikalu tīkla “top!” mārketinga direktore.

“Vēlamies pateikties vietējiem ražotājiem, kuri veic ieguldījumu dzīvnieku labturības uzlabošanā, brīvo vistu un ārpus sprostiem dēto olu ražošanā un piedāvā produkciju veikalos “top!”: Z/S “Jaunkaijas”, SIA “Laimīgo vistu ferma”, “Raunas mājas vistu olas”, lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība "Vidzemes putni", kā arī lielākajiem Latvijas olu ražotājiem “Alūksnes Putnu Ferma” un “Balticovo”. Paldies arī biedrībai “Dzīvnieku brīvība”, kas aktualizējuši šo tēmu Latvijā, kā arī veic izglītojošas kampaņas gan sabiedrībai, gan uzņēmējiem,” turpina Ilze Priedīte.

“Dzīvnieku brīvības” pārstāve Paula Cukura norāda: “Mums ir neviltots prieks par “top!” lēmumu, kas tūkstošiem dējējvistu atbrīvos no cietsirdīgajiem sprostiem – metāla režģu krātiņiem, kuros tās nav spējīgas pat pastaigāties vai izplest spārnus. Ar šādu atbildīgu uzņēmumu palīdzību mēs kopīgi virzāmies uz to, ka jau drīz ikkatra vista Latvijā būs brīva no sprostiem.”

Vietējos veikalos “top!” šobrīd pircējiem tiek piedāvātas visu veidu olas: bioloģisko ražošanu olas “0”, brīvi turēto dējējvistu olas “1”, kūtī turēto vistu olas “2” un sprostos turēto vistu olas “3”. Vistu turēšanas veidu var noteikt pēc pirmā cipara kodā, kas uzdrukāts uz katras olas.

Veikalu tīkls “top!” ir lielākais Latvijas uzņēmējiem piederošais veikalu tīkls, kā arī trešais lielākais mazumtirdzniecības veikalu tīkls Latvijā. Ar preču zīmi “top!” Latvijā šobrīd darbojas 200 pārtikas veikali, kas pieder 12 vietējiem uzņēmumiem. Kopumā tiek nodrošināts vairāk nekā 4000 darbavietu, atbalstot vietējos ražotājus un piegādātājus visā Latvijā.

Informāciju sagatavoja un papildus jautājumiem:
Ilze Priedīte
Veikalu tīkla top! mārketinga direktore un valdes locekle
E-pasts: pr@toppartika.lv

uz augšu

TOP! © 2016 Visas tiesības aizsargātas.