>

Pavasara spēka bļoda

Pavasara spēka bļoda

Uztura piramīdu mūsdienu uzturzinātnē aizvien biežāk aizstāj ar uztura bļodas jeb šķīvja konceptu. Uztura bļoda ir izcils palīgs, lai nodrošinātu sabalansētu maltīti. Sabalansēts uzturs ir labas veselības pamatā. Tas nodrošina optimāla svara saglabāšamu, vienmērīgu enerģijas līmeni visas dienas garumā un samazina hronisku slimību iespējamību. Uztura bļodu veido piecas sadaļas. Katra no tām simbolizē vienu uzturvielu grupu noteiktā proporcijā. Lai nodrošinātu veselīgu un sabalansētu maltīti, tajā jāiekļauj katra no šīm uzturvielu grupām.

1 saldais kartupelis
Sauja brokoļu ziedkopu
Sauja ķirštomātu
Sauja dīgstu
Sauja saldētu zaļo zirnīšu
Sauja dažādu salātlapu
8 gurķa šķēles
100 g jogurta
1 tējkarote karija
Sauja loku
Sāls pēc garšas
Pipari pēc garšas

Saldo kartupeli nomizo un sagriez šķēlēs. Like uz ar cepampapīru izklātas cepampannas, apslaka ar eļļu un cep 180C sakarsētā cepeškrāsnī 20 minūtes.
Tikmēr uz 2 minūtēm karstā ūdenī liek zaļos zirnīšus, lai tie atkūst. Izņem un noliek malā.
Pagatavo mērci - bļodiņā samaisa jogurtu ar karija pulveri.
Kad kartupeļi ir gatavi un nedaudz atdzisuši, bļodā kārto saldo kartupeli, salātlapas, brokoli, ķirštomātus, gurķi, zirnīšus un dīgstus. Pasniedz ar mērci, sāli, pipariem, lokiem un laimu.

 

Pavasara garša

Pavasara garša

Receptes veselīgam ēdienam pavasarī! Neaizmirstiet rūpēties par to, lai uzturs būtu bagātīgs un daudzveidīgs un nebaidieties ļaut vaļu fantāzijai virtuvē!

uz augšu

TOP! © 2016 Visas tiesības aizsargātas.