Domāt zaļi ir topā - depozīta sistēma sāks darboties 2022. gada 1. februārī

Domāt zaļi ir topā - depozīta sistēma sāks darboties 2022. gada 1. februārī

24.01.2022.

2022. gada 1. februārī Latvijā darbību uzsāks depozīta sistēma dzērienu iepakojumam. Lielākā daļa veikalu top! ir gatava depozīta sistēmai un jau no šī gada 1.februāra pieņems tukšo taru. Kas jāzina pircējam, kā atpazīt tukšo taru, kas tiks pieņemta, par to visu sīkāk, lasiet tālāk.

Pārējās periods un kā var atpazīt preci, kurš ir ar depozīta iepakojumu:
Depozīta punktos pieņems tikai to iepakojumu, kas iegādāts pēc 2022. gada 1. februāra un ir marķēts ar depozīta zīmi. Nododamajam depozīta iepakojumam jābūt iztukšotam, nesaspiestam un bez būtiskiem bojājumiem, taču taromāti pieņem arī viegli deformētu vai iespiestu iepakojumu. Svarīgākais, nododot depozīta iepakojumu, ir pārliecināties, vai uz iepakojuma etiķetes ir depozīta sistēmas zīme un nolasāms svītrkods. Tāpat tiks pieņemts tukšais plastmasa iepakojums bez vāciņa.

Visi depozīta iepakojumi būs marķēti ar Latvijas depozīta zīmi, kas apzīmēs konkrētā iepakojuma piederību depozīta sistēmai, kā arī norādīs uz faktu, ka par šo iepakojumu ir iemaksāta depozīta maksa. Depozīta zīme apzīmē divu veidu iepakojumus – vienreiz lietojamo un atkārtoti uzpildāmo (AU) iepakojumu. Cenu zīmē tiks norādīta papildus depozīta maksa +0.10 eur, ko samaksāsiet pie kases papildus produkta cenai.

depozīta apzīmējumi

Pārejas periods – 6 mēneši:
Lai nodrošinātu sekmīgu depozīta produktu ienākšanu tirgū, noteikts depozīta sistēmas pārejas periods no 2022. g. 1. februāra līdz 31. jūlijam. Šajā laikā veikalu top! plauktos atradīsies gan dzērienu iepakojumi ar depozīta zīmi, gan bez tās, bet veikalu plaukti ar depozīta iepakojumiem piepildīsies pakāpeniski, ar katru mēnesi pieaugot depozīta produktu skaitam. Precēm ar depozīta zīmi pircējs maksās papildus depozīta maksu 0.10 eur. Precēm bez depozīta zīmes vēl aizvien nebūs jāmaksā papildus depozīta maksa. Ja produkts būs ar jauno depozīta zīmi, depozīta maksa tiks norādīta cenu zīmē. No šī gada 1. augusta dzērienu plauktos atradīsies tikai jaunie produkti, kas marķēti ar depozīta zīmi.

Kādu iepakojumu būs iespējams nodot:
Depozīta sistēmā varēs nodot stikla, plastmasas (PET) un metāla (skārdenes) iepakojumus, kuros iepildīti bezalkoholiskie, visa veida alus un citi alkoholiskie (līdz 6%) dzērieni.

 

Taras veidi depozits
 
Kur būs iespējams nodot depozīta taru veikalos top!:
Veikalos top! tukšos depozīta iepakojumus varēs nodot automatizēti trīs dažādos taromātos, kas pielāgoti veikala atrašanās vietai un veikala lielumam.
Ja gadījumā uz depozīta pieņemšanas punktu atnesīsiet dzēriena iepakojumu, ko nevar nodot depozīta sistēmā, vai arī, piemēram, depozītā nododamā iepakojuma etiķete vai pats iepakojums būs būtiski bojāts, to varēs izmest atkritumu šķirošanas konteineros, kas atradīsies netālu no nodošanas vietas veikalā vai pie tā.

Kā nodot taru taromātā:
Tukšo depozīta taru taromātā ir jāievieto ar apakšējo daļu pa priekšu. Kad viena taras vienība ir pieņemta var ievietot nākamo. Pēc visas taras nodošanas, ir jānospiež apstiprināšanas pogu taromāta ekrānā. Taromāts izsniegs depozīta kuponu ar kuru varēs norēķināties par precēm tajā pašā veikalā, kur saņēmāt kuponu.

Cik tiks saņemts par katru nodoto tukšo taru un kur to varēs atprečot:
Par katru nodoto dzēriena iepakojumu saņemsiet 0.10 eur, taromāts izdos kuponu ko varēsiet izmantot tajā pašā veikalā norēķinoties par precēm, kur atrodas taromāts.

Ko darīt, ja tuvākajā veikalā top! vēl nav iespēja nodot tukšo taru:
Šobrīd lielākajā daļā veikalu top! ir jau uzstādīti taromāti, taču, ja veikalā tas vēl nav uzstādīts, tad uz veikala ieejas durvīm būs norādīta tuvākā taromāta atrašanās vieta un darba laiks.

Kam jautāt, ja kaut kas ir neskaidrs:
Jautājumus vai lūgt palīdzību varat veikala personālam vai rakstīt uz depozits@toppartika.lv 

Informāciju sagatavoja:
Ilze Priedīte
Mārketinga direktore
E-pasts: pr@toppartika.lv
www.toppartika.lv
facebook.com/topveikali
instagram.com/topveikali
tiktok.com/@topveikali


uz augšu

TOP! © 2016 Visas tiesības aizsargātas.