Sejas aizsargmaskas pieejamas Liepājas veikalos “top!”

Sejas aizsargmaskas pieejamas Liepājas veikalos “top!”

Saistībā ar Covid-19 izplatību aizsargmaskas kļuva par deficītu un mēs patiešām lepojamies ar uzņēmumiem, kas spēj pārprofilēties un rod risinājumus šajā pārmaiņu laikā. Šobrīd sadarbību esam uzsākuši ar Liepājas uzņēmumiem SIA “Glora” un SIA “V.O.V.A”, kas ikdienā nodarbojas ar apakšveļas ražošanu.  Ar prieku paziņojam, ka sejas maskas tagad pieejamas arī veikalos “top!” Liepājā.

Vēlamies arī atgādināt, kādos gadījumos un kā pareizi jālieto vienreizlietojamās sejas aizsargmaskas un noteikti aicinām vēl aizvien ievērot visas ieteiktās sevis aizsargāšanas metodes: regulāra roku mazgāšana un/vai dezinfekcijas līdzekļu izmantošana, 2 metru distances ievērošana, iespēju robežās ievērot sociālo distancēšanos, veikalos norēķināties ar maksājumu karti. Ir arī jāsaprot, ka sejas aizsargmaskas lietošana neizslēdz inficēšanās iespēju arī netieša kontakta ceļā, pieskaroties piesārņotām virsmām, vai cieša kontakta gadījumā ar inficētu personu, kad inficēšanās var notikt caur acu gļotādu, tādēļ svarīgi ir atcerēties, ka jāizvairās no pieskaršanās acīm, degunam un mutei, jo vīruss no apkārtējām virsmām var nokļūt uz rokām, bet pieskaroties acīm, degunam vai mutei, persona var sevi inficēt.

Masku iesakām lietot:
•    Ja esi vesels, maska jāvelk, ja aprūpē cilvēku, kurš varētu būt inficējies ar Covid-19.
•    Ja esi apslimis, klepo, šķaudi vai ir iesnas

Ir svarīgi ņemt vērā arī kā uzlikt, noņemt un atbrīvoties no maskas?
•    Pirms maskas uzlikšanas uz sejas ir jānomazgā rokas vai jāizmanto dezinfekcijas līdzekli
•    Ir jānosedz gan mute, gan deguns un jāpārliecinās, ka tā cieši piekļaujas sejai, neveidojot šķirbas starp seju un masku
•    Kad maska uzlikta uz sejas, izvairies no maskas aiztikšanas ar rokām
•    Sejas aizsargmaska jāmaina tikko tā kļūst mitra un nekādā gadījumā neizmanto to divreiz
•    Masku jānoņem no tās aizmugurējās daļas (neaizskarot maskas priekšpusi), uzreiz pēc noņemšanas tā jāizmet noslēgtā atkritumu tvertnē.

uz augšu

TOP! © 2016 Visas tiesības aizsargātas.