Vietējais veikals “top!” saņem “Veikalu vegvērtējuma” sudrabu!

Vietējais veikals “top!” saņem “Veikalu vegvērtējuma” sudrabu!

16.10.2020.

Latvijā tapis pirmais “Veikalu vegvērtējums” - pētījums, ko veica biedrība “Dzīvnieku brīvība”, kurā salīdzināts augu valsts produktu piedāvājums visos populārākajos mazumtirdzniecības veikalu tīklos. Apsekojot 49 veikalus visā Latvijā un izvērtējot to sortimenta atbilstību sabiedrības augošajam pieprasījumam pēc augu valsts maltītēm, par Vegvērtējuma sudraba godalgas ieguvēju, deviņu konkurentu vidū, kļuva Vietējais “top!”.

Aizvien populārāk sabiedrībā paliek atteikšanās no gaļas, zivju, piena un citu dzīvnieku produktu lietošanas. Vegānu uzturu cilvēki izvēlas dažādu mērķu vadīti, lai stiprinātu veselību, izvairītos no alerģijām, rūpētos pa dzīvnieku labklājību, protestētu pret dzīvnieku izmantošanu un reliģiskas pārliecības dēļ.

Vegānisms ir pazīstams un piekopts jau gadu tūkstošiem, bet šī dzīvesveida apzīmējums, kas sevī ietver maksimālu izvairīšanos no dzīvnieku izcelsmes produktu lietošanas ne tikai uzturā, bet arī sadzīvē, tika noformulēts tikai 1944. gadā, kad Donalds Vatsons un Elsija Šriglija Apvienotajā Karalistē nodibināja Vegānu biedrību. Tā kā pastāvēja divas veģetāriešu grupas, no kuriem pirmie lietoja piena produktus, bet otrie – ne, radās nepieciešamība tās atšķirt vienu no otras.

Jau ilgāku laiku vietējais top! pievērš pastiprinātu uzmanību vegānisko produktu iekļaušanai sortimentā, šogad arī ieviesām īpašu vegānisko produktu izcelšanu, lai pircējiem vieglāk būtu atpazīt produktus, kas tiem interesē. Veikalu vegvērtējumā vietējais “top!” izcelts ar gaļas un piena produktu alternatīvām. Pateicoties šim pētījumam esam apņēmušies vairāk papildināt vegānisko saldumu, kā arī saldēto vegānisko maltīšu klāstu.

Vairāk par pētījumu un vegānismu Latvijā varat iepazīties www.vegan.lv  mājaslapā.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Priedīte
Veikalu tīkla top! mārketinga direktore
pr@toppartika.lv

uz augšu

TOP! © 2016 Visas tiesības aizsargātas.